Fred-Erik Johanson

Fred-Erik Johanson on mustkunstiga tegelenud üle viie aasta. Juba väiksena meeldisid talle fantaasiaraamatud ja -filmid ning tee mustkunsti juurde oli loogiliseks jätkuks – mustkunst on just selline väljund, mis võimaldab teha midagi, mis tegelikult võimalik ei ole.

Põhiliselt tegeleb Fred manipulatsiooni ja lavamustkunstiga. Oma esinemiste juures paneb Fred suurt rõhku muusikale. Mõnikord on terve etteaste vaid muusikaline, ilma ühegi sõnata – on muusika ju rahvusvaheline keel, millest kõik aru saavad.

Kuna Eestis on mustkunstnikke suhteliselt vähe, peavad kõik mustkunstnikud olema ka ülejäänud maagiaharudega väga tuttavad ja valmis oma kava vastavalt olukorrale muutma. Nii ka Fred.

Üheks peamiseks Fred-Eriku žanriks on lastemustkunst. Seetõttu ongi tema trikid suhteliselt kiired, vähese jutuga ja äärmiselt visuaalsed. Muidugi ei puudu neist ka huumor.

Loomulikult ei esine Fred ainult lastele, vaid suudab väga edukalt sisustada ka mõne firmapeo või galaõhtu.

Oma eeskujudeks peab Fred klassikalisi mustkunstnikke – olgu nimetatud Lance Burton, Neil Foster, Cardini, Channing Pollock, James Dimmare ja Dale Salwak. Neist on inspiratsiooni saanud ka tema esinemisstiil.

Kontakt

Telefon: +372 58174181
E-mail: johanson@mustkunst.ee

Galerii

Kommentaarid

Kommentaare ei ole veel - ole esimene!

Avalda arvamust - lisa oma kommentaar!

Nimi *

E-mail *

Kodulehekülg

.pri.ee priiks!
.pri.ee priiks!