06.04.2009 Eesti mustkunstnikud hakkavad võistlema! (TopTop.ee)

TopTop.ee

Eesti Mustkunstnike Liit korraldab 3.mail 2009 kell 15.00 Salme Kultuurikeskuses mustkunsti Gala Show. Etendusel astub üles rohkem kui 15 illusionisti Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Lisaks Galashow’le toimub ka parima Eesti lavamustkunstniku valimine.

Enne ürtiuse algust ning vaheajal on publikul võimalik jälgida Eesti parimaid lähivaate mustkunstnikke ning kaardikäsitlejaid.

Eesti mustkunstnike liit loodi 30. aprillil 2008. Liidu asutajateks on vanameister Erich Udras, Meelis Kubo ja Charlekas. Liit ühendab endas Eesti professionaalseid ja amatöörmustkunstnikke. Liidu eesmärgiks on mustkunsti kui kunstižanri arendamine
ja mustkunstnike ning sellele lähedasel loomealal tegutsevate inimeste ühendamine. Hetkel on liidus 16 liiget, kelle hulgas on ka välismaalasi. 3. mail korraldataval üritusel peab liit ühtlasi ka oma esimest sünnipäeva ning avaüritust.

Galashow koosneb kahest vaatusest. Esimeses osas toimub Eesti parima lavamustkunstniku valimine. Võistlustulle astuvad ainult Eestis tegutsevad illusionistid ja hetkel on registreerunud 9 osavõtjat. Võistlust hindab sõltumatu žürii, mis koosneb rahvusvahelise taustaga mustkunstnikutest, Eesti näitlejatest ja avaliku elu tegelastest. Samuti valitakse kohapeal žüriisse ka üks inimene publiku hulgast ja loomulikult on publikul võimalus valida oma lemmik.

Vaheajal liiguvad rahva hulgas ringi parimad lähivaate mustkunstnikud ja kaardikäsitsejad Eestist ja mujalt. Teises osas astuvad üles illusionistid naaberriikidest. Sealhulgas Weiss ja Arturs Zemitis Lätist, Dace ja Enrico Pezzoli Lätist, Miika Pelkonen Soomest jpt. Kokku on võimalik näha 15 erineva illusionisti etteasteid ja tutvuda pea kõikide mustkunsti žanritega (suured illusioonid, komöödia mustkunst, kaardi- ja tuvimanipulatsioonid, mentalism ehk meeltemaagia jne).

Ürituse algus 3. mail on kell 15.

Allikas [meelelahutusportaal TopTop.ee lõpetas tegevuse]

Kommentaarid

Kommentaare ei ole veel - ole esimene!

Avalda arvamust - lisa oma kommentaar!

Nimi *

E-mail *

Kodulehekülg

.pri.ee priiks!
.pri.ee priiks!