25.02.2009. Ilmus mustkunstiraamat “Lembitu maagiline maailm” (Kalev.ee. Kultuur)

Kalev meedia

Eesti uuema põlvkonna mustkunstnik Meelis Kubo üllitas esimese eestikeelse mustkunstiraamatu, mis on ilmunud viimase 70 aasta jooksul.

Viimase seitsme kümnendi jooksul on ilmunud küll mõningaid varasemate teoste kordustrükke ning trikiraamatute tõlkeid, ent mitte ühtegi oma autorite kirjutatud mustkunstiraamatut, teatas autor.

Mustkunstitrikkide kirjelduste ja selgituste kõrval võib raamatu kaante vahelt leida põgusa ülevaate mustkunsti ajaloost, hetkeseisust maailmas ja Eestis ning täieliku eesti keeles ilmunud mustkunstiraamatute loetelu.

Nagu pealkirigi ütleb, on raamatu peategelaseks Lembit, kes on igati tavaline üheteistkümneaastane poiss. Ebatavaline on aga Lempsi lemmikhobi – nimelt mustkunst. Enamiku oma vabast ajast veedab ta uusi trikke õppides ning vanu harjutades. Peaaegu iga päev leiab ta mõne sobiva hetke, millal mustkunsti abil oma sõpru või pereliikmeid lõbustada. Kuidas täpsemalt, sellest raamatu lehekülgedel juttu tulebki.

Raamatu autor Meelis Kubo on Eesti uuema põlvkonna mustkunstnik, kes avalikkuse ette astus 2006. aasta sügisel ja on sellest alates jahmatanud suuremaid ja väiksemaid publikuid nii Eestis kui võõrsil, esinenud erinevates telesaadetes ning kirjutanud mustkunstialaseid artikleid. Samuti on ta üks Eesti Mustkunstnike Liidu asutajatest. Meelis on 26-aastane ning lisaks mustkunstile tegeleb ta muusika, füsioteraapia ja fotograafiaga.

Allikas

Kommentaarid

Kommentaare ei ole veel - ole esimene!

Avalda arvamust - lisa oma kommentaar!

Nimi *

E-mail *

Kodulehekülg

.pri.ee priiks!
.pri.ee priiks!